Kiraz Hesap

90 Gün Boyunca Hoşgeldin Faizi'nden Faydalanın!

Avantajlı gecelik faiz oranlarıyla birikim yapan, birikim yaparken paranızı dilediğiniz gibi kullanma imkanı veren, sizi özgür kılan hesap...

HEMEN BAŞVUR

 • TL ve USD döviz cinslerinde açılabilen Kiraz Hesap ile birikimleriniz size özel faiz oranları ile gecelik vadeli mevduatta günden güne artarken, bu hesap ile vadesiz TL ve vadesiz USD hesaplardan gerçekleştirilen tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kiraz Hesap; vadesiz hesabın likidite avantajlarını vadeli hesabın getirisiyle birleştirir, birikim yapmak için vade bekleme endişelerinize son verir...

Özellikler

 • Kiraz Hesabınızı TL ya da USD döviz cinslerinden açtırabilirsiniz.
 • Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankaca belirlenen alt limit tutarı yani vadesiz mevduat minimum limit TL Kiraz Hesaplar için 3.000 TL, USD Kiraz Hesaplar için 1.500 USD olup, nakit ihtiyaçlarınız için daha yüksek bir tutar belirlemeniz mümkündür.
 • Vadesiz Mevduat Minimum Limit 3.000 TL olup, nakit ihtiyaçlarınız için daha yüksek bir tutar belirlemeniz mümkündür.
 • Şubelerimizden ve İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık’tan açılan Kiraz Hesap vadeli mevduat limitleri TL cinsinden açılacak Kiraz Hesaplar için minimum 1.000 TL maksimum 500.000 TL’dir, USD cinsinden açılacak Kiraz Hesaplar için minimum 1.000 USD maksimum 300.000 USD’dir.
 • Kiraz Hesap açtıran müşterilere ilk 90 gün boyunca geçerli avantajlı hoşgeldin faizi sunulmaktadır. 90 günlük sürenin sona ermesinden sonra bankanın günlük olarak belirlediği standart faiz oranı uygulanır.
 • Kiraz hesap sadece gerçek kişiler için geçerlidir.
 • Sınırsız hesaptan para çekme, hesaba para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, tüm gün boyunca hesabınıza ulaşılabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman ya da havale ve ATM’den para çekimi yapılabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir. USD para çekimleri sadece Fibabanka Şubeleri’nden yapılmaktadır.
 • Hesaptan yapılan EFT/Havale/SWIFT işlemlerinde bankamızın ücret tarifesi geçerlidir.
 • Çalışma günlerinde saat 17.00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ertesi gün valörüyle dikkate alınır.
 • Müşteri her biri farklı döviz tiplerinden olmak kaydıyla birden fazla Kiraz Hesap açabilir. Ancak aynı döviz cinsinden müşteriler sadece bir adet Kiraz Hesap açabilir. Ortak hesaptan Kiraz Hesap açılması durumunda ana hesap sahibi ayrıca başka bir hesaptan aynı döviz cinsinde diğer hesabı açık iken Kiraz Hesap açamaz. Farklı zamanlarda açılsa dahi Hoşgeldin Faizi tekrar uygulanmaz.

  Ayrıntılı Bilgi için;
  /Upload/Images/9dbb2d04329f448baa615d6814225901.pngFibabanka Şubeleri
  /Upload/Images/9dbb2d04329f448baa615d6814225901.png444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı

Faiz Oranları

Döviz CinsiHoşgeldin Faiz Oranı*Devam Faiz Oranı
TL %14,50 %12.00
USD %4,00 %2,25

Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt oranlar olup, Fibabanka A.Ş'nin piyasa koşullarına göre faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365, artık yıllarda 366 olarak esas alınmıştır. Hoş geldin Faiz oranı yeni açılan Kiraz Hesaplar için 90 gün boyunca geçerlidir. 90 günden sonra devam faiz oranı uygulanır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kiraz Hesap nedir?

Kiraz Hesap ile, dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura talimatlarınızı verebilir, Mobil Bankacılık’tan EFT/havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üstelik, hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.

Kiraz Hesap Döviz Cinsi nedir?

Kiraz Hesap TL ve USD cinsinden açılmaktadır.

Kiraz Hesap ile nasıl faiz kazanırım?

Kiraz Hesap'ta, minimum 3.000 TL/1.500 USD olmak koşuluyla, nakit ihtiyacınıza göre sizin belirleyebileceğiniz miktarda bir tutar vadesiz hesapta bırakılır. Bunun dışında kalan minimum 1.000 TL/1.000 USD maksimum 500.000 TL/300.000 USD için faiz oranından yararlanırsınız. Özetle, vadesiz alt limitinizi minimum 3.000 TL/1.500 USD olarak belirlemeniz durumunda vadeli hesap açılışı için günlük nakit akışınız sonrası hesabınızın kullanılabilir bakiyesi minimum 4.000 TL/2.500 USD olmalıdır. (3.000 TL/1.500 USD vadesiz+1.000 TL/1.000 USD minimum vadeli hesap limiti) Kiraz Hesaba, saat 17.00’dan sonra gelen tutarlar, faize tabi tutar aralığında kalması durumunda ertesi gün valörlü olarak gecelik faiz kazanır. Kiraz Hesap üzerine herhangi bir bloke konulmuş ise, blokede olan tutara faiz işletilmez. Kiraz Hesaba vadeli hesap üst limitinin üzerinde para yatırılması durumunda, sadece vadesiz alt limit üzerinde kalan 500.000 TL/300.000 USD’ye faiz işletilir, vadeli mevduat üst limitinin üzerindeki tutar vadeli hesapta değerlendirmez ve vadesizde tutulur.

Kiraz Hesap kapsamında açılan vadeli hesabın temdit koşulları nelerdir?

Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılır. Bu sayede gün içerisinde likit kalma şansı elde edersiniz.

Kiraz Hesaptan hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

Kiraz Hesabınızdan vadesiz TL hesabınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Günün 24 saati ve tatil günlerinde hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilir, para çekebilir, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir. Dilediğiniz takdirde bu hesaptan farklı yatırım işlemleri dahi gerçekleştirebilirsiniz.

Kiraz Hesap’a kredili mevduat limiti tanımlanabilir mi?

TL cinsinden açılan Kiraz Hesabınıza Banka’nın kredi ve risk politikaları kapsamında kredili mevduat limiti tanımlanabilmektedir. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabından herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.

İşlem saatleri dışında, haftasonları ve resmi tatillerde para çekimleri ne şekilde gerçekleştirilmektedir?

Saat 17:00’den sonra hesaba gelen tutarlar vadesiz hesapta kalmaktadır. Saat 17:00’den sonra ATM’den para çekmeniz ya da Internet bankacılığı’ndan havale yapmanız durumunda vadesiz alt limitin üzerinde kalan bu tutar kullandırılır. Vadeli mevduat bağlandıktan sonra daha yüksek tutarlı çekim taleplerinizde ise vadeli hesaptan kısmi çekim yapılır. Vadeli mevduat alt limiti 1.000 TL/1.000 USD’nin altına indiği takdirde mevduatınız otomatik olarak kapanır ve faiz getirisi elde edemezsiniz. Bu tutarı da aşan bir nakit ihtiyacınız olması durumunda ise eğer hesaba bağlı bir kredili mevduat limitiniz var ise bu limitten kullandırım gerçekleşir. Özet olarak vadesizde kalan alt limitten para çekimi söz konusu değildir.

Kiraz Hesap’tan yararlanmak için herhangi bir ücret/komisyon söz konusu mudur?

Hesap açılışına yönelik herhangi bir ücret/komisyon söz konusu değildir. Ancak hesaptan yapılan EFT, SWIFT, başka hesaba havale gibi işlemlerde Fibabanka Ücret ve Komisyon tarifesi geçerlidir.

Hoşgeldin Faiz Oranı ne kadar süre için geçerlidir?

Hoşgeldin faiz oranı ilk hesap açılış tarihinden itibaren 90 gün boyunca geçerlidir. Bir müşteri tanışma faizinden 1 kez faydalanabilir, aynı anda farklı hesap açılışı yapamaz, farklı zamanlarda açılış yapsa dahi Hoşgeldin faizinden tekrar yararlanamaz.

Kiraz Hesabın Avantajları Nelerdir?

 • Gecelik mevduatlarınıza yüksek faiz avantajından yararlanırsınız.
 • Vadesiz hesaptan yapabileceğiniz tüm işlemleri bu hesap aracılığıyla da gerçekleştirebilir, birikim yaparken paranınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Kiraz Hesap için hangi kanallardan işlem yapılabilir?

Tüm Fibabanka Şubeleri’nden, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıktan işlem yapabilirsiniz.

Kiraz Hesap’ı nasıl iptal edebilirim?

Kiraz Hesap İptal Müşteri Talimatı ile hesabınızın Kiraz Hesap’tan standart hesaba dönüştürülmesini talep edebilirsiniz. İşlem başvurusu Fibabanka Şubeleri’nden yapılmaktadır. Hesabınız standart hesaba dönüştüğünde otomatik vadeli hesap açılışı gerçekleşmeyecektir.

Kiraz Hesap Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında mıdır?

07.11.2006 tarih ve 26339 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurtiçi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının 100 Bin Türk Lirası'na kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.

testsayfasi